Gezi Tayfası gezi tatil görülecek yerler

Antalya Gezilecek Yerler

0 156

Antalya gezilecek yerler. Antalya genel anlam ile yazın gidilebilecek bir yer olarak algılanmakta. Ancak içinde barındırdığı tarih ve keşfedilmemiş alanlar sevdikleriniz ile güzel vakitler geçirmenize en iyi olanağı sağlıyor.

Bünyesinde barındırdığı iklim genel olarak ılımandır. Masmavi gökyüzü ve denizi ile her ne sebepten gidiyor olursanız olun size her zaman en iyi deneyimi sunacak olan naçizane şehirlerden birisidir Antalya.

Antalya gezilecek yerler denildiği zaman her ne kadar akıllara genel olarak bilindik yerler gelse de, sizler için bu alanlar dışında yer alan gezilecek yerleri de derledik. Antalya’ya gitmeden önce bilinmesi gerekenler arasında mutlaka gezilecek yerler de yer almaktadır ve gitmeden önce doğru şekilde gezi planı yapılmalıdır.

Antalya Gezilecek Yerler

Antalya Gezilecek Yerler

1. Kaleiçi

Antalya denildiği zaman akıllara gelen ve tarihi nedeni ile gidenlere her zaman en iyi bilgileri katan yer Kaleiçi’dir. Antalya/Muratpaşa ilçesinde yer alan Kaleiçi, bünyesinde barındırdığı tarihi evler ile geçmişteki mimariye karşı bilgiler vermekte.

O dönemde yaşayan insanların geleneklerini ve alışkanlıklarını aktarmak için uygun hale getirilen Tarihi Kaleiçi her an gidilebilecek nadir yerlerden sadece birisi.

2. Yanartaş

Antalya gezilecek yerler denince aklan ilk olarak Kaleiçi gelir ancak sonrasında mutlaka uğranması gereken yerler arasında Yanartaş bulunmakta.

Yanartaş bir diğer adı ile sonsuz alev olarak bilinen tarihi mucizedir. Antalya/Kemer’e bağlı olan Çınarlı da yer alan Yanartaş her yıl turistlerin akınına uğruyor. Bulunduğu alan nedeni ile Yanartaş’a varmadan önce pek çok manzara ile karşılaşma ve doğanın tadını çıkartma şansınız bulunuyor.

3. Patara Antik Kenti

Antalya gezilecek yerler arasında bulunan ve mutlaka ziyaret etmeniz gereken yerlerden birisi de Patara antik kentidir.

Patara antik kendi zamanında Likya medeniyetlerinin başkentliğini yapmış olan bir sahil kasabasıdır. Yapısal anlamda içinize katacağı huzurun yanı sıra her yıl yumurtalarını bırakmak için gelen Caretta Caretta kaplumbağalarını da görerek huzurunuza huzur katabilirsiniz.

4. Olympos Antik Kenti

Antalya denildiği zaman akıllara gelen ilk antik kent mutlaka Olympos antik kentidir. Antalya’ya gitmeden önce kimse sorsanız size Olympos önerisinde bulunacaktır. Güzelliği ve tarihi açısından önerilmeyecek gibi de değildir kendisi.

Olympos antik kenti bir diğer biliniş ile tanrılar kenti olarak da bilinmekte. Kumluca ilçesi yakınlarında bulunan bu kent, Caretta Caretta kaplumbağalarının yumurtlama alanlarında yer aldığı için sit alanı olarak ilan edilmiş durumda.

Antik mimarilerin yapısını ve özelliklerini daha iyi anlamak için tercih edilmesi gereken kent, içinde yer alan Bungalov evleri harika zaman geçirmeniz için en büyük fırsatı da vermekte.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.