Gezi Tayfası gezi tatil görülecek yerler

Avrupa’da yılbaşı pazarını online gezebileceğiniz siteler

0 54

2020 yılında hiç beklemediğimiz şekilde değişen tatil ve eğlence anlayışımıza katılan şeylerden birisi de internet üzerinden yapılan sanal turlar oldu. Dünya genelinde seyahatler büyük ölçüde yeniden kısılanmış olduğundan, Avrupa’nın en büyük yılbaşı pazarlarını ve yılın bu zamanlarında ilgi çekici yerlerini ziyaret etmek için yapılan planlar da maalesef ki bir sonraki yıla ertelendi.

1- Nünberg, Almanya

Nünberg her ne kadar tarihi binaları, kültürel yapısı ve müzeleri ile turist akınına uğrasa da bu tarihi şehre ününü kazandıran asıl şey, her yıl ana pazar meydanında kurulan büyük yılbaşı pazarı. Hatta öyle ki her yıl 2 milyondan fazla insan tarihi Meryem Ana Kilisesi manzarasına sahip bu pazarı ziyaret ediyor.

Bu yıl ne yazık ki kısıtlamalar nedeniyle kurulamayan pazarın olağanüstü atmosferini, evinizde sanal olarak hissetmek isterseniz https://www.youtube.com/watch?v=PEDbE8Mri50 linkine göz atarak pazarın geçmiş görüntülerine bakabilirsiniz.

 

2- Charlottenburg Sarayı, Berlin

Berlin’de yıl sonunda birbirinden güzel hediyelik eşyalar ve şovlarla karşılaşabileceğiniz 80’i aşkın yılbaşı pazarı kuruluyor. Sıra dışı ve unutulmayacak bir yılbaşı tatili yaşayabileceğiniz şehirdeki en ünlü pazarlardan birisi ise Charlottenburg Sarayı’nın bahçesine kurulan otantik bir Alman Noel pazarı.

Göz alıcı ışıklandırmaları ve süslemeleri ile bu yılbaşında evde olmayı bir nebze renklendirmek isterseniz https://en.360tourist.net/cultural-social-in-germany/christmas-market-at-charlottenburg-palace-berlin-germany#category=all&sub-category=all&per-page=10&distance=60&sort-by=distance&sort-order=ascending&query=&query-target=t-d-l&page=1 adresinden 360 derecelik sanal bir tura katılabilirsiniz.

 

3- Manchester, İngiltere

İngiltere’deki en büyük ve en popüler yılbaşı pazarı olarak da bilinen Manchester Yılbaşı Pazarı, şehrin 9 farklı bölgesine yayılarak yeni yıl ruhunu sokaklara taşıyor. En görkemli süslemelere sahip olan pazar ise Manchester’ın kalbi Albert Meydanı’nda yer alıyor. Büyüleyici mimari yapılara sahip olan meydan, ışıklandırılan belediye binası ve çeşitli süslemeler ile görsel bir şölene dönüşüyor.

Bu şöleni evinize kadar getirmek isterseniz https://www.google.com/maps/@53.4796292,-2.2448093,3a,75y,220.05h,90.95t/data=!3m7!1e1!3m5!1sAF1QipPspmtE_VvwGngPjml9rKOIXQfPWaQAy7mbTQ6V!2e10!3e12!7i13312!8i6656 linkinden sanal bir tura ulaşabilirsiniz.

4- Viyana, Avusturya

150 adetten fazla standı ile Avrupa’nın en ünlü Noel pazarlarından birisi de Viyana’da, Rathausplatz Meydanı’nda yer alıyor. Pek çok çeşitte hediyelik eşya ve sokak lezzetini bir arada bulabileceğiniz bu ünlü ve görkemli pazar da maalesef bu sene salgın yüzünden kurulamayanlardan bir tanesi. Her ne kadar gidip gezmeye imkanımız olmasa da sizi yeni yıl ruhuna büründürecek ufak bir sanal tur mevcut. Işıltılı kemerli girişten başlayıp, buz pateni pistine kadar ulaşan 360 derecelik sanal tura https://www.youtube.com/watch?v=SmdTCpaCFBM adresinden ulaşabilirsiniz.

 

5- Hyde Park Londra, İngiltere

Londra’nın ikonik bir sembolü olan ve her yıl binlerce turisti ağırlayan Hyde Park’ta her yıl kurulan Winter Wonderland adındaki yılbaşı pazarı da ne yazık ki bu sene gerçekleştirilemeyen etkinliklerden bir tanesi. 70 metre yüksekliğinde dönme dolap ve ışıklarla bezenmiş uzun yürüyüş koridorunun şehri aydınlattığı bu zamanlara ufak bir geri dönüş yaşayıp az da olsa bu heyecanı hissetmek isterseniz https://www.youtube.com/c/winterwonderlonUK buradan Winter Wonderland’in geçtiğimiz yıllardaki videolarını izleyebilirsiniz.

Kaynak: https://neredekal.com/

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.