Gezi Tayfası gezi tatil görülecek yerler

Bayram tatiline heyecan katmak isteyenlere 6 öneri

0 6

Adrenalin tutkunları için ülkemizin 4 bir yanında farklı heyecan ve maceralara katılacakları rota ve etkinlikleri derledik.

Bu yaz tatilinize biraz heyecan katmak istiyorsanız bu rotaları mutlaka not edin.Her zevke uygun etkinliklerin bulunduğu bu rotalar cennet vatanımızın en gözde noktalarındandır.

İşte adrenalin severler için alternatif rota ve etkinlikler..

Antalya Kaş’ta tüple dalış

Antalya’nın gözde tatil noktalarından olan Kaş’ta adrenalin severlerin mutlaka denemesi gereken bir deneyim olan tüplü dalış etkinliğine katılabilirsiniz.

Geçmişte kanyon duvarlarına çarparak batan bir yunan gemisinin batığı bulunan bu sularda farklı bir heyecan yaşayabilirsiniz..

Kapadokya balon turu

Nevşehir’in eşsiz güzelliği peri bacalarına ev sahipliği yapan Kapadokya’da metrelerce yükseklikte balon turu yapmaya ne dersiniz?

Gün doğmadan bineceğiniz balonlar ile güneşin doğuşuyla beraber masalsı bir manzaraya günaydın diyebilirsiniz..

Likya yolunda yürüyüş

Likya yolu Muğla’nın Fethiye ilçesinden Antalya’ya kadar uzanan bir yürüyüş yoludur.

Eşsiz manzaraların bulunduğu bu yürüyüş rotasında trekking yaparak güzel vakit geçirebilirsiniz.

Likya yolu dünyanın en uzun yürüyüş yollları arasında yer almaktadır.

Köprülü Kanyon’da rafting

Antalya’nın Manavgat ilçesine bağlı Köprülü Kanyon’da esşiz doğa içerisindeki serin sularda rafting yaparak adrenalin dolu anlar yaşayabilirsiniz.

Kamp alanlarının bulunduğu bu bölgede çadırınızı kurarak farklı bir deneyim yaşayabilirsiniz.

Kekova’da deniz kanosu

Akdeniz’de 2. yüzyılda yaşanan büyük depremin ardından sular altında kalan bir şehre ev sahipliği yapan Kekova’da deniz kanosuna binerek bu tarihi kenti keşfe çıkabilirsiniz.

Dağ tırmanışı

Ağrı Dağı’nın zirvesine düzenlenen etkinliklere katılarak farklı bir tatil deneyimi yaşayabilirsiniz.Ağrı Dağı zirvesine tırmanırken Nuh’un gemisi ve İshak Paşa Sarayı gibi tarihi bir çok yapıyıda görme fırsatı bulabilirsiniz..

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.