Gezi Tayfası gezi tatil görülecek yerler

Bodrumda Denize Girilecek Yerler

0 169

Bodrumda denize girilecek yerler Turgutreis, Kadıkalesi, Gümüşlük, Akyarlar olarak ifade edilirler. Bu alanlar hem sakinlikleri hem de berrak suları ile ünlü olan beldelerdir. Kendilerine ait halk plajları, temiz ve bakımlıdır. Bir çok su sporu bu alanlarda gerçekleştirilebilirken, beldelerin arka sokaklarında nostaljik gezintiler yapılabilir.

Bodrumda Denize Girilebilecek Muhteşem Yerler

Bodrumda Denize Girilebilecek Muhteşem Yerler

1. Turgutreis

Bodrum yarımadası’nın batı kısmında konumlanan Turgutreis, turistler tarafından yoğunlukla tercih edilen bir plajdır. Beldenin merkezi ise plaj alanına en yakın konumda yer alır. Turgutreis,  denize girmek, güneşlenmek ve mükemmel el yapımı dondurmaları tatmak için ideal bir alandır.

Kumsalda yer alan masalara servis imkanı sunan balıkçılar ve aynı şekilde kumsala servis sunan çay evleri Turgutreiste yer alırlar. Plaj bölümünden gün batımını izlemek ve manzara ile birleşen Kos Adasını görmek mümkündür. Diğer yandan yeşil pasaporta sahip olanlar Turgutreis’ten kalkan feribotlar ile adaya ziyaret gerçekleştirirler. Berrak turkuaz denizi ve temiz halk plajı ile dikkat çeken bu alanda, keyifli ve sakin bir gün geçirilir.

2. Kadıkalesi

Bodrumda denize girilecek yerler arasından Kadıkulesi, Turgutreis ile gümüşlük arasında konumlanır. Şirin görünümü ve denizinin berraklığı ile dikkat çeken bir yerdir. Bodrum Masalı isimli dizi Kadıkulesi’nde çekilmiştir. Bu kapsamda bölgeye olan ilgi artmıştır.

Alanda hem ücretsiz halk plajı hem de balık tutmayı sevenler için iskele bölümü bulunur. Plaja yürüme mesafesinde bulunan butik otel seçeneklerinde konaklamak ve deniz manzaralı odalarda kalmak mümkündür. Sahil başlangıcındaki taşlı zemini ile dikkat çeken ve koy hissini tattıran deniz, gün batımında ziyaretçilerine muhteşem manzarayı sunar. Dağ manzaraları ile birleşen turkuaz deniz manzarası, ziyaretçilerden büyük övgü alır.

3. Gümüşlük

Gümüşlük, dingin sahil şeridi ile dikkat çeken ve sahile yakın konumdaki balık restoranlarında yemek yenilebilen bir yerdir. Sahile yakın alanda belediye çay bahçesi bulunur. Denize girmek ve güneşlenmek için ideal olan Gümüşlük sahil, altın sarısı kumu ve sahilin hemen arkasında yer alan şirin, butik pansiyonları ile dikkat çeker. Doğal manzarasının yanında hemen arka sokaklarında yer alan pastanelerdeki tatlı çeşitleri ziyaretçilerinin ilgisini çeker. Kafa dinlemek ve doğa ile iç içe vakit geçirmek için oldukça ideal bir alandır.

4. Akyarlar

Bodrumda denize girilecek yerler arasından Akyarlar, Bodrum’un en güney ucunda bulunan, köydür. Eskiden balıkçı köyü olan bu alan temiz bir plaja ve denize sahiptir. Halk plajına sahip olan ve hem kumlu hem de taşlı sahil alanlarının ziyaret edilebildiği Akyarlar, sörf sporu ile ilgilenenlerin uğrak noktaları arasındadır. Sahilin hemen arkasını çevreleyen dağ manzarası ve yeşil bitki örtüsü ise; görülmeye değer detayları yaratıyor.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.