Gezi Tayfası gezi tatil görülecek yerler

Çocukla Tatile Çıkmak Artık Çok Kolay!

0 154

Çocukla tatile çıkmak genelde ailelerde panik havası yaşanmasına sebep olmaktadır. İyi bir planlama yapılmasıyla ve gerekli tedbirlerin alınmasıyla tatil keyifli hale gelmektedir. Bu yüzden yapılması gereken ilk olarak endişe bırakılmalı ve tatil mekanının araştırma yapılarak seçilmesi, kalma zamanının belirlenmesi, kalınacak otelin araştırılması ve valizde olması gerekenleri belirlemek işinizi kolaylaştırmak adına iyi bir yöntem olacaktır. Çocuklu Aile için tatil önerileri!

Çocukla Tatile Çıkmak İçin Mekan Seçimi

Çocukla Tatile Çıkmak İçin Mekan Seçimi

Kendinizin fazla yorulmayacağı, çocuklarınızın sıkılmayacağı her gün yeni bir rota belirleyebileceğiniz tatil mekanları seçebilirsiniz. Çocukların ilgisini çeken hayvanat bahçesi ya da oyun parkı gibi yerler onların enerjisini atması için tercih edilebilir ve günün sonu böyle değerlendirilebilir. Böylelikle önceden belirlenen tatil sürecini planlar dahilinde dolu dolu ve daha kaliteli geçirmek elinizdeolacaktır.

Çocuklu Ailelerde Otel Seçimi

Çocukla tatile çıkmak, özetle “çocuğumuz önceliklidir” demektir. Bu yüzden kalacağımız oteli tercih ederken çocuğunuzun ihtiyaçlarını karşılayacak oteller ön planda olmalıdır. Onlar için odalarda yatak temini edilip edilmeyeceği mutlaka sorulmalıdır. Otel yemeklerinin çocuklara uygunluğu, otelde çocuklar için yapılan aktivitelerin neler olduğu öğrenilmelidir.

“Yeni yerler görelim, her gün tarihi bir mekanı keşfedelim!” diyorsanız otelinizin ulaşım kolaylığı açısından merkezde olmasına dikkat edilmelidir. Ulaşımı kolay otel tercih edildiği zaman gezi sonunda çocukla otele yolculuk, yıpratıcı ve yorucu olmak yerine daha rahat ve kolay olmaktadır.

Bunların yanında dikkatle araştırılması gereken bir husus, en yakın sağlık merkezleri veya oteldeki doktorun mesai saatleri öğrenilmelidir.

Çocuklu Tatil Valizi

Çocukla tatile çıkmak, karşılaşılan her türlü zorluğa karşı hazırlıklı olmayı gerektirir. Bunun için donanımlı olmakta fayda vardır. Hem sağlık açısından hem de günlük karşılaşabileceğimiz ufak sorunlar açısından yanımıza alacağımız birkaç bir şey tatilin rahat geçmesini sağlayacaktır. Çocukla tatile giderken valizde olması gerekenler, çocuğun yaşına göre biraz değişiklik göstermektedir. Yine de ortalama bir listede bulunması gerekenler:

 • Yedekleriyle birlikte günlük giyeceği takım kıyafetler (Gündüzleri short-tişört geceleri uzun kollular, pantolon, hırka,…)
 • Tatil bitimine kadar kullanacağı bol alternatifli iç çamaşırlar (atlet-külot) ve bebekli olanlar için bez, ıslak mendil,
 • Yedek çoraplar ve yedek ayakkabı,
 • Birkaç mayo, alternatifli şapka, deniz bezi, deniz havlusu, kolluk veya yelek, simit (çocuğunuzun yüzerken rahat edebileceği alternatifler)
 • Nemlendirici kremler ve Güneş kremi
 • Deniz ayakkabısı, ıslak zeminde kaymayan ve kumda kullanabileceği terlik, sandalet
 • Kova kürek, oyuncak ve kitaplar
 • Ve en önemlisi sağlık açısından ilaçlar. Ani ateş yükselmeleri ya da alerjik durumları önleyici ilaçlar,
 • Doğal sivrisinek kovar, sivrisinek ısırmasına karşı krem, pişik kremi,
 • Ateş ölçer, yara bandı
 • Bebek arabası, örtü, emzik, biberon,
 • Ve bunları taşıyabileceğiniz bir çanta

 

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.