Gezi Tayfası gezi tatil görülecek yerler

Ispartaya Yakın Kamp Yerleri

0 192

Ispartaya yakın kamp yerleri, Altınkum Plajı, Can Adası, Melikler Yaylası, Eğirdir Gölü kamp alanları olarak bilinirler. Her biri eşsiz doğa manzarasına, temiz havaya sahip olan alanlardır.

Ispartada Kamp Yapabileceğiniz Meşhur Yerler

Ispartada Kamp Yapabileceğiniz Meşhur Yerler

1. Altınkum Plajı Kamp Alanı

Isparta’nın Eğirdir Gölü çevresinde yer alan Altınkum Plaj Kampı, kentin merkezine sadece 25 km uzaklıktadır. Bu alana şehir merkezinden toplu taşıma araçları ile ulaşım sağlamak mümkündür. Plaj şeridinde hem serinlemek hem de denize girmek için ideal kamp alanlarındandır.

Alana yakın konumda gıda ihtiyaçlarının karşılanabileceği marketler ve duş, WC bölgeleri bulunur. Doğada uzun yürüyüşler yapmak, gece ateş başında vakit geçirmek ve sakin bir tatili tamamlamak için tercih edilir. Bölgede ek olarak, karavan park alanlarına yer verilmiştir. Kampa giriş ise ücretsizdir.

2. Can Adası Kamp Alanı

Ispartaya yakın kamp yerleri arasındaki Can Adası Kampı, Eğirdir gölüne yakın bölgede bulunur.  Kamp, kıyıya bağlantısı sonradan sağlanan bir kara parçası üzerinde konumlanmıştır. Şehir merkezinden toplu taşıma araçları ile 35 dakika içinde ulaşım sağlanan bu kamp, gün batımı manzarasının en muhteşem hali ile izlenebildiği noktalar arasındadır.

Piknik yapmak, bisiklet sürmek, güneşlenmek ve doğada vakit geçirmek isteyenlerin tercih ettiği bu kamp alanı, yeşil bitki örtüsü üzerinde konumlanmıştır. WC ve elektrik ihtiyaçlarının karşılanabildiği bu kamp alanı, gölün hemen kenarında yer alır.

3. Melikler Yaylası Kamp Alanı

Şehir merkezine 95 km uzaklıkta yer alan ve özel araçlar ile ulaşım sağlanan Melikler Yaylası Kamp Alanı, bölgenin en yüksek dağlarından olan Dedegöl’ün eteklerinde bulunur. Temiz hava, muhteşem doğa manzarası, yeşil bitki örtüsü, yürüyüş patikaları bu kamp alanında birleşerek, keyifli bir tatil için gerekli tüm koşulları ziyaretçilerine sunarlar.

Bu bölge doğa sporu meraklılarına ve tırmanış sporu tutkunlarına hitap eder. Çevresinde yer alan birçok doğal güzelliği yürüyerek ziyaret etmek mümkündür. Girişi ücretsiz olan bu kamp alanına yakın noktada market ve WC bulunmamaktadır.

4. Eğirdir Gölü Kamp Alanı

Merkeze 42 km uzaklıkta bulunan, Eğirdir Gölü’nün hemen kenarında konumlanan kamp alanı, Eğirdir Gölünün masmavi sakin suyu ve doğa manzarası ile dikkatleri üzerine çeker. Kamp alanını yeşil bitki örtüsü ve farklı ağaç çeşitleri sarar. Birden fazla kuş türüne ev sahipliği yapan bu alanda, huzur dolu bir tatil geçirilir.

Balıkçılık, yelken sporları ve piknik gibi aktivitelerin tümü kamp alanında yapılır. Yaz aylarında ise bölgede büyüyen lavantalar fantastik bir manzaranın oluşmasına imkan sağlarlar. WC, duş, yiyecek ve içecek ihtiyaçlarını karşılamak için gerekli tesisler ve özel alanlar, Ispartaya yakın kamp yerleri arasındaki Eğirdir Gölü Kampına yürüme mesafesinde yer alırlar. Girişi ücretsiz olan bu kamp alanında huzurlu ve keyifli vakit geçirmek mümkündür.

 

 

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.