Gezi Tayfası gezi tatil görülecek yerler

İstanbul Eğlence Merkezleri

0 212

İstanbul, sosyal yaşamı ve eğlence merkezleri ile dünyanın en iyi şehirlerinden biri olarak kabul ediliyor. Özellikle son yıllarda artan tema parklar sayesinde her yıl milyonlarca kişi bu şehri ziyaret ediyor ve eğlencenin tadını çıkarıyor. Peki, eğlencenin ve adrenalin en üst düzey de olduğu İstanbul eğlence merkezleri hangileridir? İşte, milyonlarca kişi tarafından merak edilen bu sorunun ayrıntılı yanıtı.

5 Muhteşem Eğlence Merkezi

5 Muhteşem Eğlence Merkezi

İstanbul eğlence merkezleri listesini sizler için özel ve bir o kadar da ayrıntılı bir şekilde hazırladık. Dilerseniz, hazırladığımız bu özel listeyi gelin birlikte detaylı bir şekilde inceleyelim.

1.     İsfanbul Tema Park

2013 Yılında ziyarete açılan İsfanbul tema parkı, son dönemin en dikkat çeken eğlence merkezlerinden biri olarak kabul ediliyor. Oldukça büyük bir alana konumlandırılan bu park içerisinde çeşitli oyun alanları ile özel bir gölette bulunuyor.

Tüm bunların yanı sıra park içerisinde alışveriş yerleri de yer alıyor. Dileyen kişiler, tema parkını ziyaret ederek alışverişlerini son derece kolay ve pratik bir şekilde tamamlayabiliyor. Ayrıca, tema parkı içerisinde zaman zaman çeşitli konserlerde oluyor.

2.     Legoland İstanbul

2015 Yılında ziyarete açılan Legoland İstanbul, son dönemin en farklı yapılarından biri olarak kabul ediliyor. İçerisinde birden çok yapının logosu bulunan söz konusu eğlence merkezi, dönemin en çok ziyaret edilen yerlerinden biri olarak biliniyor.

3.     Snowpark Torium AVM

İstanbul eğlence merkezleri listemizde Snowpark Torium AVM de bulunuyor. İstanbul’ un simge eğlence merkezlerinden biri olan Snowpark içerisinde tamamen gerçek kar bulunuyor. Dileyen kişiler, söz konusu eğlence merkezinde kayak gibi aktiviteleri icra ederken dileyen kişiler ise farklı kar sporlarını kolaylıkla ve oldukça eğlenceli bir şekilde yapabiliyor.

4.     Forestanbul Macera Park

2014 Yılında hizmete açılan Forestanbul Macera Park, son dönemin en çok tercih edilen eğlence merkezlerinden biri olarak kabul ediliyor. 25 Bin metrekarelik oldukça büyük bir alana konumlandırılan bu park içerisinde çeşitli adrenalin dolu parkurlar da bulunuyor.

Eğlence merkezleri arasında ayrı bir yere sahip olan Forestanbul içerisinde ayrıca mesire alanları da yer alıyor. Son derece keyifli dakikalar geçireceğiniz bu park Pazartesi günleri hariç haftanın her günü kullanıma açık.

5.     Moipark Eğlence Merkezi

İstanbul eğlence merkezi listemizde Moipark eğlence merkezi de bulunuyor. Avrupa bölgesinin en büyük kapalı tema parkı unvanına sahip olan Moipark, 12 bin metrekarelik oldukça büyük bir alanda yer alıyor.

İçerisinde eğlence merkezlerinin yanı sıra korku temalı alanlarında bulunduğu bu park, son dönemin en dikkat çeken tema parklarından biri olarak gösteriliyor. Her yaş için özel olarak geliştirilen eğlence alanlarına sahip olan Moipark, Mall of İstanbul Alışveriş Merkezi içerisinde yer alıyor.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.