Gezi Tayfası gezi tatil görülecek yerler

İstanbula Yakın Doğa Otelleri

0 158

İstanbula yakın doğa otelleri, Mi Norte, Casa Lavanda, Alya Butik, Pyrgos Otel olarak bilinirler. Tüm bu oteller geniş yemek menüleri ve doğa manzaraları ile öne çıkarlar.

Muhteşem Doğa Otelleri

Muhteşem Doğa Otelleri

1. Mi Norte

Mi Norte romantik bir tatili hedefleyen misafirlerini,  muhteşem manzaraya sahip odaları ile ağırlayan bir oteldir. Otele ait olan otopark alanından kullanılan teleferik ile otel lokasyonuna ulaşım sağlanır. Göksu Nehir bölgesinde konumlanan otel denize ise; birkaç dakika yürüyüş mesafesinde yer alır.

Otelde akşam yemeğine katılım sağlamak, gece yakılan ateş çevresinde sohbet etmek, ücretsiz deniz bisikleti kullanımından yararlanmak mümkündür. Akşam üstü çay ikramı ve oda servisi ile iletilen kahvaltı seçenekleri ise ziyaretçilere sunulan diğer hizmetler olarak öne çıkarlar. Mi Norte’nin açık adres bilgisi ise; Erseven Sokak 87, Kurfallı Mahallesi, Şile/ İstanbul 34990 olarak ifade edilir.

2. Casa Lavanda

İstanbula yakın doğa otelleri kategorisinde şehre sadece 45 dakika uzaklıkta bulunan Şile’nin Ulupelit köyündeki Casa Lavanda, çarpıcı manzaraya sahip bir konaklama tesisidir. Kuş cıvıltıları ve orman manzarası eşliğinde zaman geçirmeye uygun olan otel, 20 dönümlük yeşil arazi üzerinde konumlanmıştır.

Otel, country tarza dekorasyonu ile dikkat çeker. Kendine ait havuzu ve bahçesinde yer alan renkli çiçekler büyüleyici bir ortamı oluştururlar. 14 farklı odasında ziyaretçilerini ağırlayan bu güzel otelden yürüyerek kumsal alanına ulaşım sağlamak mümkündür. Casa Lavanda’nın adres bilgileri ise; Seçkin Sokak, Ulupelit, Şile/İstanbul 34980, No: 2 şeklinde ifade edilir.

3. Alya Butik Otel

İstanbul’a 2, İzmit’e ise sadece 1 saat mesafede yer alan Alya Butik Otel, Kerpe’de yer alır. İstanbul’dan kaçmak ve doğa ile iç içe bir tatil geçirmek için ideal konaklama noktasıdır. Kerpenin sıcak suya sahip, berrak denizine ve temiz kumsallarına yürüme mesafesinde olan Alya Butik Otel, modern mimarisi ile dikkat çeker. Geniş içecek menüsüne ve kokteyl çeşitlerinin yanında meze menülerine yer veren mutfağa sahiptir.

Konforlu odaları, iç mekanda kullanılan mobilya dekorasyonu, geniş kahvaltı menüsü ile ziyaretçilerine kendine hayran bırakır. Odalarında ve dinlenme salonundan doğa manzarasının keyfini çıkarabileceğiniz Alya Butik’in adresi ise; Kerpe/Kandıra 41600, Kıncıllı Motel Sokağı, NO:5 olarak ifade edilir.

4. Pyrgos Otel

İstanbula yakın doğa otelleri arasındaki Pyrgos Otel, Burgazada’da bulunur. Odalarından masmavi denizi ve çevre adaları gören manzarayı seyretmek mümkündür. Sabahları doğanın uyanışı ile en güzel manzaralara ev sahipliği yapan bu otel akşamları sunduğu yemek çeşitleri ile akıllarda kalıyor. Toplamda 10 farklı odası bulunan otelin her bir odası farklı dekorasyon temalarında hazırlanmıştır.

Modern veya rustik stile yönelik tüm detayların bulunabildiği odaların tümünün pencereleri denize açılır. Deniz kıyısında konumlanan otelden plaja ve adanın çarşı alanına yürüyerek ulaşım sağlanır. Otel konumuna ulaşım için Burgazadanın vapur iskelesine varış sağlamak ve 7 dakikalık yürüyüş ardından yolculuğu tamamlamak mümkündür.

 

 

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.