Gezi Tayfası gezi tatil görülecek yerler

İzmir Piknik Alanları ile Muhteşem Bir Gün!

0 271

İzmir piknik alanları, yöre halkının ya da yöreye gelen turistlerin suyun sesiyle, doğanın rengiyle sakinlik içinde aynı zamanda eğlenceli, kaliteli vakitler geçirmek için nokta atışı yapabileceği yerlerdir. Çağın getirmiş olduğu dört duvar arası monoton hayata ara vermek isteyenler için temiz havasıyla, yeşil sahasıyla İzmir piknik alanları karşınızda!

7 Adımda Muhteşem İzmir Piknik Alanları

7 Adımda Muhteşem İzmir Piknik Alanları

İzmir piknik alanları İzmir’de yaşayan ya da İzmir’e gezmeye gelenler için paha biçilemez güzelliğe sahiptir. İş stresinden uzaklaşmak doğal bir gün geçirmek istiyorsanız bu adresler tam size. İşte en güzel yönleri ile İzmir’in en güzel en keyifli piknik alanları!

1- Karagöl

İzmir piknik alanları içerisinde Mitolojiye ev sahipliği yapan Karagöl, Yamanlar Dağının üzerinde 35 dekarlık alanı ile doğaseverleri kendine çekmektedir.  Etrafı kızılçam, karaçam ve söğüt ağaçlarından oluşan ormanlarla çevrili olan doğal krater gölü için, İzmir’in İncisi denilmektedir.   Tantalos ismi de kullanılmış, güncel ismi Karagöl olmuştur. Karagöl’e ulaşmak için Yamanlar Dağından çıkarken körfez manzarası piknik severlere eşlik etmektedir.

2- Balçova Teleferik

Balçova Teleferik İzmir ve Körfez manzarasını, kızılçam ormanlarının eşliğinde görme fırsatı vermektedir. Teleferikle dağın zirvesine ulaşma imkanı sağlayan Balçova Teleferik (İzmir Teleferik), aynı zamanda Türkiye’nin ikinci büyük teleferiği olma özelliği taşımaktadır. Kentin sembolü haline gelen İzmir Teleferik merkeze 8 kilometre uzaklıkta konumlanarak piknik alanları içinde yerini almaktadır.

3- Karabel

İzmir piknik alanları içinde popüler olan ve yerli yabancı turistlerin ilgisini çeken Karabel, aynı zamanda Hititlerden kalma kabartmayı bünyesinde bulundurmaktadır. Mesire alanı olan Karabel, 20 hektarlık çam ormanları içinde yerini almaktadır. Nif Dağı Su ürünleri yetiştirme tesisini kapsayan Karabel, Kemalpaşa’ya 10 kilometre uzaklıktadır.

4- Çiçekliköy

Çiçekliköy adını, her bahar açan rengârenk dokunuşuyla insanları büyüleyen çiçeklerden almaktadır. Kahvaltısıyla, doğasıyla, tarihi eserleriyle ve cana yakın halkıyla insanları yaz kış kendine çekmektedir. Piknik severlere ata binme, bisiklet sürme ve yürüyüş yapma imkanı sağlamakta ve Bornova ilçesine 6 kilometre uzaklıktadır.

5- Güvendik Park

İzmir piknik alanları arasında panoramik deniz manzarasıyla ve doğal haliyle doğaseverleri kendine çekmektedir. Urla Çeşmealtı yolu takip edilerek ulaşım sağlanmaktadır. Aynı zamanda kamp yapmak için tercih edilen mesire alanı İzmir’e yaklaşık 55 kilometre uzaklıkta bulunmaktadır.

6- Yiğitler Piknik Alanı

Doğal güzellikleri içinde barındıran, şehir merkezinden uzakta olan sakinliği ile Yiğitler piknik alanı gelenleri ağırlamaktadır. Kemalpaşa ilçesine 18 kilometre uzaklıkta yerini almaktadır ve tüm ihtiyaçların karşılanabileceği şekilde hazırlanarak hizmete sunulmuştur.

7- Yedigöller

7 adet gölün ve şelalelerin bulunduğu piknik alanı İzmir Belediyesi tarafından imar edilerek halka sunulmuştur. Bünyesinde kafeler ve oyun parkları bulunmaktadır.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.