Gezi Tayfası gezi tatil görülecek yerler

Türkiye’de az bilinen 6 tatil rotası

0 3

Sessiz sakin bir yaz tatili planlayanlar için henüz herkes tarafından keşfedilmemiş 6 lokasyonu inceledik. Doğayla iç içe olan bu tatil noktalarında yaz tatilinizi huzur içerisinde geçirebilirsiniz.İşte o 6 rota..

1- AKYAKA / MUĞLA

Muğla’nın bir tatil beldesi olan Akyaka’da doğa ile iç içe bir tatil geçirebilirsiniz.

Bodrum,Çesme gibi aşırı kalabalık yerlerden uzaklaşmak isteyenler için harika bir lokasyon.Bir balıkçı köyü olan Akyaka ilerleyen zamanlarda adından sıkça söz ettirecektir.

2- ÖZDERE / İZMİR

İzmir’de bulunan Özdere çok bilinen tatil beldelerinin aksine sakinlik arayanlar için ideal bir tatil bölgesidir.

oğal güzellikleri ile mutlaka görmeniz gereken yerlerden biri olan Özdere yavaş yavaş yerli ve yabancı turistlerin ilgisini çekmeye başladı.Özdere sizi huzura davet ediyor..

3- NARLIKUYU / MERSİN

Mersin’in gözbebeği Narlıkuyu’nun tarihi oldukça eskiye dayanıyor.

Mersin sahil şeridinde yer alan Narlıkuyu’yu bölgedeki diğer tatil yerlerinden ayıran özelliği suyunun serin ve tatlı olmasıdır.

Geçmişi Roma İmparatorluğuna dayanan bu lokasyonu  gönül rahatlığıyla ziyaret edebilirsiniz.

4- SALDA GÖLÜ / BURDUR

Türkiye’nin Maldivleri olarak adlandırılan Salda Gölü Burdur ilimizde yer almaktadır.

Salda Gölü Türkiye’nin en derin gölleri arasında yer almaktadır.Salda Gölü’nde bulunan minerallerin cilt hastalıklarına iyi geldiği söyleniyor.Eşsiz güzelliği ile Salda Gölü siz ziyaretçilerini bekliyor..

5- BÖRDÜBET KOYU / MUĞLA

Marmaris’in gizli cenneti Bördübet Koyu doğayla iç içe bir tatil yapmak isteyenler için görülmesi gereken bir yer.Bördübet Koyu Marmaris bölgesinin en güzel koyları arasında yer alıyor.

6- BABAKALE / ÇANAKKALE

Çanakkale’ye bağlı Babakale tatil bölgesi Asya kıtasının batıdaki en uç noktası olarak nitelendiriliyor.Tarihi olarakta oldukça zengin bir bölge olan Babakale Osmanlı İmparatorluğu’nun son kalesine ev sahipliği yapıyor.Çanakkale’nin bu gizli kalmış köyünü tatil rotanıza eklemenizi öneririz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.