Gezi Tayfası gezi tatil görülecek yerler

Türkiye’nin denize en yakın kayak merkezi! ‘Kristal kar bizde de var’

0 28

Ordu’nun Kabadüz ilçesine bağlı 2 bin rakımlı Çambaşı Yaylasında 630 dönüm alan üzerine inşa edilen Çambaşı Doğa Tesisleri, uçsuz bucaksız ormanları ve temiz havasıyla her mevsim ziyaretçilerini ağırlıyor. İki yıldır tesisin işletmeciliğini yürüten Murathan Hacıbekiroğlu, burada 12 ay boyunca tatil yapılabileceğini belirterek tesisin aldığı kar yağışıyla da özel bir konumda olduğunu söyledi.

Pistteki kar kalitesinin oldukça iyi olduğunu ifade eden Hacıbekiroğlu, “Çambaşı Kayak Merkezi, sadece kayak merkezi değildir. Burası 12 ay çalışan, 12 ay yaşayan bir tesistir. Burada çok özel bir kara sahibiz. Sarıkamış’ta bahsedilen bu kristal karı biz de alabiliyoruz” dedi.

‘TÜRKİYE’DE PİSTİN İÇERİSİNDE KONAKLANABİLECEK TEK YER’?

Pistin içerisinde yer alan bungalov evlerle bir ilkin gerçekleştiğini ifade eden Hacıbekiroğlu, “Konaklamalarımız bungalov ve otellerimiz olarak ikiye ayrılıyor. Burası Türkiye’de pistin içerisinde konaklanabilecek tek yerdir. Bungalov evlerimiz pistin içindedir ve çok rahatlıkla ayağınıza kayağınızı, boardınızı takıp kayak yapmaya başlayıp, akşam dönüşte de telesiyejden direk kayarak evinize dönebilirsiniz. Bu da misafirlerimize çok özel tatil deneyimi sağlıyor. Tam pansiyon olarak misafirlerimize konaklama imkanı sunuyoruz. Bunların içerisinde sabah ve akşam yemeği dahil oluyor. Ayrıca ek paketlerimizi de bunların içerisinde sunuyoruz.

Kayak odası, kızak ve telesiyejdeki indirimlerimizle birlikte dolu bir paket sunuyoruz. Çoğu kayak tesisine göre en ucuzları arasındayız. Fiyatlarımızda hiçbir zaman ciddi bir artış yapmıyoruz. Her yerde fiyatların artmasına rağmen bizler bir artışa gitmedik. Burada insanlar çok farklı deneyimler yaşıyorlar. Bu tesise girdiğiniz andan itibaren artık arabayla veya tekerlekli başka bir araçla ilişkiniz kesiliyor. Bütün transferler, ulaşımlar kar motorları gibi aletlerle yapılıyor şeklinde konuştu. 

‘PİST UZUNLUĞUMUZU 30 KİLOMETREYE ÇIKARTMAK İSTİYORUZ’?

Hacıbekiroğlu açıklamasının devamında, “Biz değişik konaklama tipleri ve yerleriyle çıkış yaptık. Önümüzdeki yıllardaki hedefimiz şu an mevcutta bulunan bungalovlarımızın üstüne 18 tane daha bungalov ekleyeceğiz. 2 bin 800 rakımdaki zirve tesisimize iglo evler ve meydan alanımıza varil evler yapmak istiyoruz. Bizim bundan sonraki noktamız her zaman değişik konaklama tarzı olacak. İnsanlar buraya geldiğinde kar tatilinin ötesinde bir tatil sunmak istiyoruz.

Otelimiz yenilenecek. Daha fazla bir yatak kapasitesine çıkacak. Biz burada tek seferde 500 ile 750 arasında insan ağırlamak istiyoruz. Bunların yanı sıra yanımızda bulunan bir dağ ile birleşip pist uzunluğumuzu 30 kilometreye çıkartmak istiyoruz ve tek kayış pistimizin uzunluğu 4 kilometre yapmayı planlıyoruz. Önümüzdeki yıllarda sıra dışı bir kayak merkezi olarak adımızı duyurmayı planlıyoruz” açıklamasını yaptı.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.